Kvalitní strava, adekvátní pohyb a dobrá nálada.

Power joga

Joga

Power joga vychází z klasické jogy. Power joga je pro ty, kterým se klasická joga zdá moc statická, pro ty kteří chtějí víc cvičit a nechtějí striktně dodržovat pravidla klasické jógy. Při power joze procvičíte celé tělo, koncentrujete se, zpevníte svalstvo, protáhnete a zároveň uvolníte celé tělo. Vše je podporováno hlubokým a pravidelným dechem, který tělo zahřívá.

Power joga je velice vhodná pro ženy (i muže), kteří chtějí začít s pohybovými aktivitami, kteří chtějí dělat něco pro své tělo, například aby předešli zdravotním problémům souvisejícím s menopauzou a andropauzou.

Power joga formuje postavu, zeštíhluje tělo, protože způsobuje úbytek podkožního tuku. Při pravidelném cvičení jsou svaly pružnější, funkční a nejsou zkrácené. Odstraňují se svalové dysbalance. Rozvíjí se celý svalový korzet. Klouby neztuhnou a jsou volné. Aktivuje se energie v těle. Dochází ke správnému fungování vnitřních orgánů a vnitřních procesů v těle. Vede k uvolnění a soustředění mysli.

Řízeným pohybem vede power joga k vědomému ovládání těla a k fyzické a psychické relaxaci.

Když budete pravidelně cvičit a přidáte vyváženou stravu na základě správně sestaveného jídelníčku budete se cítit dobře a předejdete zdravotním komplikacím.

Kategorie: 
Tagy: 
sdílet

Další články

Rajče
14. Leden 2020 | Léčivé potraviny | Rajské jablko neboli rajče je plod rajčete jedlého (též lilek rajče), trvalky většinou pěstované jako jednoletka. Jejich pěstování není náročné a odměnou nám jsou plody, které pozitivně působí na naše zdraví. O pěstování rajčat a obraně proti plísni... Zobrazit celý článek.
Stévie s beruškou
21. Květen 2019 | Léčivé potraviny | Stévie sladká je tropická rostlina, která je zajímavá nejen kvůli své vysoké sladivosti (komplex sladivých látek), ale též kvůli léčivým účinkům.   Sladivost stévie Stévie obsahuje glykosidy tzv. steviosid a rebaudiosid. V čisté podobě je prý 200... Zobrazit celý článek.
Kváskový chléb
24. Duben 2019 | Léčivé potraviny | Co je tradiční kváskový chléb Kváskový chléb pekly naše babičky. Peče se pouze z přírodního kvásku, mouky, vody, soli a kmínu. Neobsahuje žádné droždí. Připravte si vlastní kvásek. Návod najdete zde. Recept a postup na pravý nehnětený kváskový chléb... Zobrazit celý článek.
Ředkvičky
4. Duben 2019 | Léčivé potraviny | Ředkvička je kořen ředkve seté letní. Má štiplavou chuť díky hořčičným olejům. Tyto oleje chrání samotnou rostlinu před bakteriemi a plísněmi a stejně tak blahodárně působí i v našem těle. Co ředkvička obsahuje Hořčičné oleje a silice, vitamíny – C... Zobrazit celý článek.
Kajenský pepř
14. Březen 2019 | Léčivé potraviny | Na úvod je třeba zmínit, že název kajenský pepř je zavádějící, protože vlastně nejde o pepř, ale o druh velmi ostrých sušených chilli papriček. Český název pepř vznikl nepřesným překladem z angličtiny - pepper znamená jak pepř tak i papriku. Výraz... Zobrazit celý článek.

Stránky