Kvalitní strava, adekvátní pohyb a dobrá nálada.

Blog

Pokud patříte k těm lidem, kteří si každoročně dávají novoroční předsevzetí, která většinou nesplní, popřemýšlejte jaká si letos dáte. Důležité je si dávat předsevzetí, která jsou reálná a která vás neodradí hned na začátku. Nebo o kterých jste už... Zobrazit celý článek.
Šípek
Stále kolem sebe slyším, jak je to hrozné, že už je tu podzim a že je lepší léto nebo alespoň jaro. Takový negativní přístup ke střídání ročních období není zrovna ideální. Vezměte si, že takhle to už funguje nějaký ten pátek a nějaký ten pátek to... Zobrazit celý článek.
Testosteron
Muži jsou v souvislosti s andropauzou více nervozní, podráždění a mají sklon ke špatným až depresivním náladám či úzkostem. Nebo se nemůžou soustředit. Ale pozor nerudný muž může být nerudný „od přírody“ a nemusí to vůbec s nějakou andropauzou... Zobrazit celý článek.
Testosteron
Již po třicátém roce života muže dochází k pozvolnému poklesu testosteronu. První výraznější příznaky související se stárnutím muže se pak nejčastěji objevují kolem 50. až 55. roku života. Příznaky andropauzy Příznaky andropauzy, jejich výskyt a... Zobrazit celý článek.
Andropauza
Zatímco o menopauze se hodně mluví, o andropauze se mluví málo a je méně probádaná. Andropauza není žádná pauza. U mužů se hormonální tvorba nezastavuje, spíše postupně tak nějak „pauzíruje“ :-). Dochází k jejímu pozvolnému poklesu, je ale... Zobrazit celý článek.