Kvalitní strava, adekvátní pohyb a dobrá nálada.

Co přináší andropauza 1

Testosteron

Muži jsou v souvislosti s andropauzou více nervozní, podráždění a mají sklon ke špatným až depresivním náladám či úzkostem. Nebo se nemůžou soustředit. Ale pozor nerudný muž může být nerudný „od přírody“ a nemusí to vůbec s nějakou andropauzou souviset :-).

Muži v andropauze jsou (stejně jako ženy) přecitlivělí na všechny informace týkající se jejich věku a zdraví. Neradi si přiznávají to, že stárnou, a neustále si chtějí dokazovat, že přibývání věku se jich samotných vůbec netýká. Ale stačilo by si o problémech a o projevech, které mužský přechod přináší otevřeně popovídat s manželkou nebo s někým ke komu máte důvěru.

Muže hodně trápí právě ty projevy, které jsou nejvíce vidět. Jde o zvýšené vypadávání vlasů a vznik vysokých koutů nebo pleše. Tady bych se pozastavila. Pokud byste si povídali se mnou, řekla bych vám: muži netrapte se tím, většina žen vás neposuzuje podle toho kolik máte či nemáte na hlavě vlasů. Všímáme si a oceňujeme úplně jiné hodnoty. Za sebe můžu říci, že nám ženám i muži bez vlasů připadají sexy. To co je pro mě konkrétně zcela asexuální je když si chlap na hlavě dělá „přehazovačku“. Vlasy (nedejbože mastné!) z levé strany nahnat nahoru, vlasy z pravé strany taky nahoru a vlasy z týla opět nahoru, ale až do čela a vytvořit ofinku :-). Tak to fakt pánové ne. Nejen že to nevypadá dobře, ale nedovedu si představit kolik času zabere zjišťování meteorologické situace (zejména směru větru) a kolik času zabere například cesta do práce když fouká vítr a je třeba ho mít v zádech, aby se neopřel o složitě vytvořené ofiny z týla :-).

Stejně tak nám ženám nebudou vadit vaše vrásky či stárnutí pokožky. Vrásky vám stejně jako šediny sluší. O tom co nám ženám už trochu vadit bude příště...

Více o andropauze, prevenci projevů a jejím zvládnutí se dočtete v "Deseti krocích", které ode mě zdarma získáte po přihlášení odběru novinek (formulář naleznete v pravém sloupci).

sdílet