Kvalitní strava, adekvátní pohyb a dobrá nálada.

Nordic Walking

Co je Nordic Walking?

Nordic Walking („chození s holemi“) je velice vhodná pohybová aktivita pro lidi, kteří nechtějí nebo vzhledem ke zdravotnímu stavu či obezitě ani nemohou absolvovat větší zátěž například cvičení ve fitness centru, ale potřebují pohyb, aby zhubli. Nordic Walking je sportovní chůze se speciálně navrženými holemi, která přináší velice efektivní pohyb a snadnou cestu ke zvýšení fyzické kondice a to bez ohledu na věk, pohlaví nebo aktuální fyzickou kondici (velice vhodné pro ženy v menopauze a muže v andropauze, kteří chtějí začít sportovat). Může být až o 46% efektivnější než klasická chůze. Záleží na intenzitě, která nevychází z rychlosti chůze, ale z intenzity práce horních končetin. Proto můžou spolu v jedné skupině trénovat lidé různého věku i fyzické kondice. Tato sportovní aktivita (chůze) není nijak náročná na vybavení a má velice pozitivní vliv na zdraví. Chůze může být realizována v různé intenzitě, na základě subjektivních požadavků a schopností, můžeme si při ní i popovídat.

Nordic Walking je určen pro všechny, kteří mají rádi pohyb a relaxaci v přírodě. Pro všechny, kteří si chtějí zlepšit kondici, snížit váhu, omezit bolesti zad a zlepšit držení těla. Nordic Walking přináší společnou zábavu pro všechny zúčastněné.

Jak vznikl Nordic Walking?

Aktivita zvaná Nordic Walking byla původně používána při letní přípravě běžců na lyžích. Hole byly také využívány při chození a tréninku v horách. Speciální hole byly poprvé představeny v roce 1997. V roce 2004 vznikla ICO-NW (International Certified Organization of Nordic Walking). Existuje i česká pobočka CCO-NW (Czech Certified Organization of Nordic Walking).

Ke správně voleným pohybovým aktivitám přidejte správně sestavený racionální jídelníček, který je prevencí proti zdravotním komplikacím a obezitě. Pokud přidáte k pohybovým aktivitám redukční jídelníček pomůže vám zhubnout, zbavit se některých zdravotních obtíží a cítit se lépe. Objednejte si jídelníček na míru a konzultaci – andro-meno výživa zde.

Kategorie: 
Tagy: 
sdílet

Další články

Cizrna
8. Duben 2018 | Léčivé potraviny | Cizrna beraní (nebo také římský hrách) je bobovitá rostlina. Konzumovat lze semena, celé lusky nebo mladé výhonky. Patří spolu s hrachem a fazolemi k nejvýznamnějším luštěninám. Obliba cizrny vzrůstá a to je dobře, neboť je velmi vhodná do zdravého... Zobrazit celý článek.
Máslo
3. Březen 2018 | Encyklopedie | O tom, že margaríny nedoporučuji, jsem již psala. Ve zmiňovaném článku si můžete přečíst proč jsou margaríny nezdravé a nevhodné. Máslo, pokud ho budeme konzumovat jen v rozumné míře, je zdravější. V másle se přirozeně vyskytují vitamíny, hlavně... Zobrazit celý článek.
Rozmarýn
6. Leden 2018 | Recepty | Ingredience 250 g másla 10 lžic olivového oleje rozmarýn (nebo petržel, pažitka apod.) sůl Postup Máslo necháme úplně změknout a pak do něj vmícháme olivový olej. Následně přidáme nasekaný rozmarýn nebo jiné bylinky. Uchováváme v lednici. Dobře se... Zobrazit celý článek.
Vánoční stůl našich předků
8. Prosinec 2017 | Encyklopedie | Večer 24. prosince měli naši předkové štědrý, neboť měli na vánočním stole mnoho druhů pokrmů. Druhy pokrmů na svátečním stole měly krajové odlišnosti, ale jídelníček měl řadu pokrmů společných, tradičních.     Co naši předkové na Štědrý večer jedli... Zobrazit celý článek.
Kajenský pepř
6. Prosinec 2017 | Léčivé potraviny | Na úvod je třeba zmínit, že název kajenský pepř je zavádějící, protože vlastně nejde o pepř, ale o druh velmi ostrých sušených chilli papriček. Český název pepř vznikl nepřesným překladem z angličtiny - pepper znamená jak pepř tak i papriku. Výraz... Zobrazit celý článek.

Stránky