Kvalitní strava, adekvátní pohyb a dobrá nálada.

Nordic Walking

Co je Nordic Walking?

Nordic Walking („chození s holemi“) je velice vhodná pohybová aktivita pro lidi, kteří nechtějí nebo vzhledem ke zdravotnímu stavu či obezitě ani nemohou absolvovat větší zátěž například cvičení ve fitness centru, ale potřebují pohyb, aby zhubli. Nordic Walking je sportovní chůze se speciálně navrženými holemi, která přináší velice efektivní pohyb a snadnou cestu ke zvýšení fyzické kondice a to bez ohledu na věk, pohlaví nebo aktuální fyzickou kondici (velice vhodné pro ženy v menopauze a muže v andropauze, kteří chtějí začít sportovat). Může být až o 46% efektivnější než klasická chůze. Záleží na intenzitě, která nevychází z rychlosti chůze, ale z intenzity práce horních končetin. Proto můžou spolu v jedné skupině trénovat lidé různého věku i fyzické kondice. Tato sportovní aktivita (chůze) není nijak náročná na vybavení a má velice pozitivní vliv na zdraví. Chůze může být realizována v různé intenzitě, na základě subjektivních požadavků a schopností, můžeme si při ní i popovídat.

Nordic Walking je určen pro všechny, kteří mají rádi pohyb a relaxaci v přírodě. Pro všechny, kteří si chtějí zlepšit kondici, snížit váhu, omezit bolesti zad a zlepšit držení těla. Nordic Walking přináší společnou zábavu pro všechny zúčastněné.

Jak vznikl Nordic Walking?

Aktivita zvaná Nordic Walking byla původně používána při letní přípravě běžců na lyžích. Hole byly také využívány při chození a tréninku v horách. Speciální hole byly poprvé představeny v roce 1997. V roce 2004 vznikla ICO-NW (International Certified Organization of Nordic Walking). Existuje i česká pobočka CCO-NW (Czech Certified Organization of Nordic Walking).

Ke správně voleným pohybovým aktivitám přidejte správně sestavený racionální jídelníček, který je prevencí proti zdravotním komplikacím a obezitě. Pokud přidáte k pohybovým aktivitám redukční jídelníček pomůže vám zhubnout, zbavit se některých zdravotních obtíží a cítit se lépe.

Kategorie: 
Tagy: 
sdílet

Další články

Rajče
14. Leden 2020 | Léčivé potraviny | Rajské jablko neboli rajče je plod rajčete jedlého (též lilek rajče), trvalky většinou pěstované jako jednoletka. Jejich pěstování není náročné a odměnou nám jsou plody, které pozitivně působí na naše zdraví. O pěstování rajčat a obraně proti plísni... Zobrazit celý článek.
Stévie s beruškou
21. Květen 2019 | Léčivé potraviny | Stévie sladká je tropická rostlina, která je zajímavá nejen kvůli své vysoké sladivosti (komplex sladivých látek), ale též kvůli léčivým účinkům.   Sladivost stévie Stévie obsahuje glykosidy tzv. steviosid a rebaudiosid. V čisté podobě je prý 200... Zobrazit celý článek.
Kváskový chléb
24. Duben 2019 | Léčivé potraviny | Co je tradiční kváskový chléb Kváskový chléb pekly naše babičky. Peče se pouze z přírodního kvásku, mouky, vody, soli a kmínu. Neobsahuje žádné droždí. Připravte si vlastní kvásek. Návod najdete zde. Recept a postup na pravý nehnětený kváskový chléb... Zobrazit celý článek.
Ředkvičky
4. Duben 2019 | Léčivé potraviny | Ředkvička je kořen ředkve seté letní. Má štiplavou chuť díky hořčičným olejům. Tyto oleje chrání samotnou rostlinu před bakteriemi a plísněmi a stejně tak blahodárně působí i v našem těle. Co ředkvička obsahuje Hořčičné oleje a silice, vitamíny – C... Zobrazit celý článek.
Kajenský pepř
14. Březen 2019 | Léčivé potraviny | Na úvod je třeba zmínit, že název kajenský pepř je zavádějící, protože vlastně nejde o pepř, ale o druh velmi ostrých sušených chilli papriček. Český název pepř vznikl nepřesným překladem z angličtiny - pepper znamená jak pepř tak i papriku. Výraz... Zobrazit celý článek.

Stránky